لواسان در لغت به معنی محلی از کوه است که خورشید از آنجا طلوع می کند منطقه ایست زیبا، آرام و مملو از جاذبه های طبیعی که در دامنه رشته کوهالبرز قرار گرفته است. کوه های ورچین و باغدره از سمت شمال و کوه های تلو قوچک از سمت جنوب این منطقه را احاطه کرده اند که این شرایط موجب ایجاد آب و هوایی استثنائی و مناظری چشم نواز شده است که از دامنه های شمالی آغازشده و در حاشیه سد لیتیان به اوج می رسد.
یکی از بزرگتربن امتیازات ساخت و ساز ویلا در لواسان نزدیکی به تهران و در دسترس بودن آن است. با توجه به حجم بالای استرس در زندگی مدرن و میزان بالای آلودگی های محیطی در تهران، منطقه ییلاقی لواسان در ۱۱ کیلومتری شمال شرق تهران پناهگاهی برای یافتن آرامش، استراحت و فرار از روزمرگی بشمار می آید. مسیر دسترسی لواسان از تهران از طریق اتوبان ارتش می باشد. با اینحال در سال های اخیر اتوبان شهید بابایی نیز زمان این سفررا به ۷ دقیقه کاهش داده است.
سد بتنی لیتیان که ۳۰ درصد آب شرب تهران را فراهم می کند، در جنوب لواسان قرار داشته و در مسیر رودخانه جاجرود ساخته شده است. فاز مطالعاتی و امکانسنجی ساخت سد در سال ۱۳۳۸ آغاز گردید که آغاز عملیات اجرا درسال ۱۳۴۲ را در پی داشت و سر انجام در سال ۱۳۴۶ به بهره برداری رسید. دریاچه سد لیتیان ۱۶۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و دو پارک جنگلی با مناظر طبیعی روح نواز در اطراف آن ایجاد شده اند. در کنار ایجاد زیبایی بصری، تا مین آب شرب این سد مزایای یفراوان دیگری نیز بوجوذ آورده است. آب مورد نیاز برای زراعت در دشت ورامین از این سد تهیه می شود. همچنین یک نیروگاه آبی با ظرفیت ۴۵ مگاواتی نیز ساخته شده که به شبکه سراسری متصل است.
در کنار جاذبه های طبیعی، لواسان در بحث های مربوط به هوشمند سازی و زندگی مدر نیز از شهر های پیشرو کشور محسوب می شود. پروژه هوشمند سازی لواسان در سال ۱۳۹۴ آغاز شد. زیرساخت های مورد نیاز آن شامل اینترنت فیبر نوری، سنسور های زلزله سنج، کنترل آب و .. درحال پیاده سازیست. سیستم پایش تصویری مستقر در شهر نیز بحث های مربوط به خوانش پلاک، کنترل ساخت وساز و سایر خدمات شهرداری را آسانتر، کم هزینه تر و با کیفیت تر می کند. یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته نصب GPS بر وسایل حمل ونقل عمومیست که تاثیر مهمی بر بهینه سازی سیستم حمل ونقل عمومی و کنترل ترافیک شهر دارد.
آنچه تیم طراحی اتاق آبی در یک پروژه ساخت ویلا در لواسان در نظر دارد، ایجاد سازه ایست که شما را در هوایی پاکیزه و دل انگیز، با منظره ای زیبا روبرو کند. آنچه ما به شما تقدیم می کنیم محیطی زیبا برای آرامش شخصی، صمیمی و چشم نواز برای میزبانی از عزیزان شماست.